Avastasin eile öösel midagi, mida olin mõnda aega juba teinud. Surunud oma tegelikke reaktsioone alla. Tegin seda nii mõneski oma elu valdkonnas, aga toon siinkohal näita oma tööga. Olin mõnda aega tundnud kerget vastupanu pokkeri suhtes ning asjad tulid kuidagi keeruliselt jne. Kirg ja elevus hakkasid kaduma. See muidugi omakorda toob esile erinevad hirmud. Seda kõik proovisin siis oma kavala mõistusega ning vaimsete tõdedega õigustada. “Praegu ongi selline aeg ja tihti võibki nii juhtuda” jne. Surusin siis oma autentsed tunded täiesti alla. Eile öösel aga tunnistasin lõpuks endale: “Mul on täiega kopp ees pokkerist!”. Koheselt tabas mind kergus kehas ja vaimus. Sain kergemalt hingata. Läks mõni hetk mööda ning facebooki feedi jooksis video ühest vanast pokkerisaatest. (Saated, mida olen mitmekordselt vaadanud, nii õppimise kui puhta naudingu pärast). Järsku tuli kõik see kergus ning armastus mängu vastu meelde ja avasin lauad. Asjad jooksid palju lihtsamalt, oskasin jälle nautida seda, olin hetkes, mõtlesin loovalt, jälgisin mis teistes laudades toimus. Tunne oli jälle tagasi. Täna hommikul hakkasin alles mõtlema, et milles siis asi oli? Miks ma ei julgenud seda endale varem tunnistada? Siis sain aru, et selle tunnistamine tähendas minu uskumussüsteemi kohaselt, et pokkeriga on midagi valesti ning ma jään pokkerist ilma, see lahkub minu elust jne jne. Alles nüüd saan aru, et sellel pole tegelikult pokkeriga midagi pistmist. See on seotud selle tundega, mida ma tundsin. Mina tundsin, et mul on pokkerist kopp ees. Ausalt. Ja minu jaoks selle tunnistamine tähendas, et ma jään pokkerist ilma. Mis omakorda tõstatas kõik hirmud armastatud asjade kaotamise ees üles. Siis proovisin seda hakata mõistusega kontrollima, aga juhtus hoopis vastupidine. Ma hakkasin pokkerit hoopis siis järjest rohkem kaotama. Polnud isu mängida, kui mängisin ei olnud asjas sees jne. Nüüd näen selgelt kuidas see tegelikult hoopis toimis. Minu uskumus on tagurpidi. Kui tunnistad ausalt hetkes seda mida tunned, olgu see siis töö või suhte kohta (või hoopis millegi muu), siis see ei tähenda, et selle konkreetse asjaga oleks midagi valesti või jääd sellest ilma. See on lihtsalt see kuidas Sa hetkel tunned. Täiesti sõltumatu sellest inimesest või asjast. Seda ausalt tunnistades tõmbame just selle inimese või töö endale lähemale, sest julgeme endale ausalt tunnistada, kuidas tunneme. Kaob ära salajane pahameel selle asja vastu ning tuleb tagasi kergus ja nauding. Nüüd kui tean tegelikku põhjust ja seda kuidas asjad tegelikult toimivad, on lihtsam tunnistada ausalt seda kuidas tunnen. Seda ei pea isegi sellele inimesele, tööle välja ütlema, sest sellel pole temaga midagi pistmist. See on kõik Sinu enda ja Sinu vaheline asi. Sinus on see vastupanu ning pahameel. See ei tee Sinust halba inimest. See on lihtsalt see kuidas Sa tunned. Ja see on täiesti okei. Parem kui okei. See on suurepärane, et Sa ennast hetkel nii tunned.

Sain ka eile avada ennast oma vanematele. Rääkida sellest, mis minuga toimub ja kuidas mu seisud on. Enamus ajast nutsin. Nutsin sügavalt. See oli hea vabanemine. Mul on väga hea meel, et nad suutsid väga rahulikuks jääda ning oli väga toetavad. Pakkusid erinevaid lahendusi välja jne. Minu jaoks oli muidugi kõige olulisem see, et nad lihtsalt sellel hetkel minu jaoks olemas olid. See oli üks esimesi kordi kui olin tundnud nende poolt mõistmist ning toetust selle suhtes, milline ma olen. Olen väga tänulik. Olin seda soovinud terve elu. Ja nüüd tundsin seda. See oli väga, väga suur asi minu jaoks. Aitäh Teile! Siinkohal tahakski öelda kõigile vanematele, et Teie lapsed ei vaja seda, et Te nende eest asjad ära lahendaksite, vaid lihtsalt seda, et Te nende jaoks olemas oleksite. Emotsionaalselt ja pakuksite neile veidi tuge. Lihtsalt oma olemas olemisega.

Eelmine nädal:

 • Mängida vähemalt 4 tundi päevas pokkerit. Tegeleda sportsbettinguga siis kui on tegelemine. – Mõned päevad jätsin vahele, puhkasin lihtsalt. Nüüd sain aru, milles asi tegelikult on. Hetkel tundub, et on suurem isu jälle mängida. Sportsbettinguga sai tegeletud. Enamasti suutsin tegeleda ühe asjaga korraga. Oli ka muidugi hetki, kus tegelesin mitme asjage korraga. Rahulikult edasi.
 • Kui tuleb mõni stream pokkeriga, mida tahaksid näha siis võta aega rahulikult ja vaata. See läheb Sinu puhul kindlasti ka lõbutsemise alla. – Vaatasin ühte streami veidi ning mõnda videot kätega. Teen ka seda tunde järgi rohkem.
 • Kuulata David Deida The Way of the Superior Man audio raamat lõpuni. Kui on jaksu ja tahtmist siis alustada ka tema raamatuga Dear Lover. – Kuulasin raamatu osa lõpuni ning osaliselt ka harjutuste osa. Siis tekkis kerge vastuseis kogu selle pideva ja plaanitud enesearendamisega. Sundisin ennast liigselt. Ja nüüd tunnengi, et täiesti kopp ees nendest videotest ja asjadest. Võtan asja jälle rahulikumalt.
 • Kirjutada üles ideed, unenäod, sünkroonsused, avastused, ideed, soovid jne. – Mõned unenäod jäid kirjutamata kuna olin ärgates nii väsinud ja tahtsin magada. Soov jätkata kindlasti.
 • Toituda taimselt – peaks olema esimene nädal, kus see oli täiesti nii. Isegi muna ei söönud. Sõin kaks pirukat muidugi, kus võis muna ja piima sees olla. Aga väga hea progress ning tunnen ennast selle koha pealt järjest paremini.
 • Teha hommikusi harjutusi – Ühel hommikul ei jaksanud ning siis tegin õhtul. Teen tunde järgi, mõnel päeval palju rohkem ja teisel nii palju kui jaksan. Sobib kõige paremini hetkel.
 • Teha tunde järgi enne magama jäämist meditatsiooni. Hetkel meeldib iseendasse vaatamine. Seal on peegel heaks abiks. – Olen teinud ning ka leiutasin ühe uue harjutuse. Kirjutan selle postituse lõppu selle lahti.
 • Puhata ja lõbutseda – puhkasin kindlasti ning ka vaatasin üle pika aja 2 filmi. Suureks lõbutsemiseks on muidugi sportsbetting ja sellega seonduv. Lisaks ka pokker. Peale seda kui võtan seda jälle vabamalt.
 • Olla iseendaga – Sellel nädalal oli seda aega palju ning väga hea, et oli. Muidugi on hetki, kus tunnen ennast kurvalt ja üksikult, aga olen ka nendest siiani läbi läinud. Kavatsen seda ka edaspidi teha.
 • Jätkata anal dearmoringuga (puudutan seda teemat ilmselt varsti ka mõnes blogi postituses) – Hetkel teen iga päevaselt.
 • Võtta vastu asju, inimesi, olukordi – Olen seda teadlikult teinud. Tihti muidugi on võitlus ja viha, kui on olukord, mis mulle ei meeldi. Olen õppinud oma viha väljendama lukustades ennast vannituppa ja karjudes tühjaks. Tunnen ennast alati kergemalt ja vähem süüdi, kui seda teiste peale välja elades.

Uus nädal:

 • Mängida vähemalt 4 tundi päevas pokkerit. Tegeleda sportsbettinguga siis kui on tegelemine.
 • Vaadata streame siis kui on soov. Võid vabalt seda endale lubada. Nii puhkamiseks, distractimiseks, kui õppimiseks.
 • Tunde järgi vaadata videoid ja õppida. Lugeda siis kui tunned, et soovid.
 • Kirjutada üles ideed, unenäod, sünkroonsused, avastused, ideed, soovid jne. Unenägude üles kirjutamisega midagi head välja mõelda. Paremad märksõnad vms.
 • Toituda taimselt
 • Käia hommikul jooksmas ning teha hommikusi harjutusi. Alustasin sellel nädalal. Homme on 4jas päev. Juba on näha väikseid edusamme.
 • Mediteerida siis kui tunned, et soovid.
 • Jätkata praktikaga “Mida teeks inimene, kes ennast armastab”. Hetkel tundub, et kui seda küsida siis kõik need ülejäänud asjad jooksevad iseenesest paika.
 • Puhata ja lõbutseda. Kohtuda inimestega ka päris reaalsuses ja teha midagi lõbusat.
 • Jätkata anal dearmouringuga
 • Teha list: “Maale kolimise plussid ja miinused”

Harjutus:

Algab harjutus küsimusega “Mida teeks inimene, kes ennast armastab?”. Kui saad vastuseks: “Ole iseendaga” siis heida selili. Mulle meeldib teha seda harjutust teki all, aga tuleb vaadata kuidas sobib. Pane käed risti oma rinnale südame kohale. Ütle iseendale: “Olen Sinuga siin, olen olemas”. Keskendu hingamisele ning vaata millised tunded, emotsioonid üles tulevad. Jälgi. Ise hakkasin kontrollimatult naerma ning tundsin kuidas süda täielikult avanes. Kõik sisemine tühjus jne tunded kadusid. Asendus külluse ja armastuse tundega.

<3


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *